Dnes jen krátce...

..ráno jsem vyrazil opět s plnou "polní" k poli, do pevného krytu, abych se znovu pokusil vyfotografovat káňata u návnady. Přes noc nasněžilo asi 2cm čerstvého sněhu, což jsem já osobně přivítal a předpověď počasí byla také příznivá.
Už po cestě jsem všude opět viděl liščí stopy a podle nich bylo zjevné, že kaňkování lišek je v plném proudu. Když jsem opatrně ze silnice přešel mezi několika keři na zasněžené pole, ihned jsem si vlevo všiml lišky, byla vzdálená asi 250m, zalehl jsem, ale po chvíli se ztratila. Rozhlédl jsem se a tentokrát na pravé straně, na horizontu, z terénní vlny vyšla druhá liška, myškovala a šla pořád směrem dolů po mé pravé straně asi 300m, bohužel zrovna tam šel vítr a po chvíli už o mě věděla. Popoběhla asi 100m dále a sedla si, já se zvedl a šel na druhou stranu ke krytu.
Poté už jsem žádnou neviděl a ani v krytu se nedařilo, nicméně to považuji za úspěšný den, protože jsem lišku už hodně dlouho nezahlédl a docela mě to trápilo, teď jsem rád, že pořád na těch místech jsou a zítra vyrážím znova. Z krytu jsem jen přes půl pole vyfotografoval Motáka pilicha v letu, ale je to jen dokumentační snímek, pořád věřím, že se povede nějaký mnohem lepší a blíže u návnady.
07.03.2013 18:59:40
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one