Jak na Nový rok, tak po celý rok.... doufám :)


Dnes, první den v Novém roce, jsem se rozhodl, že po delší době se opět zajdu podívat do parku. Dlouho tu bylo šedivo, zataženo a mlhavo, dnes se to trošku zlepšilo, vyrazil jsem tedy s foťákem  a další nezbytnou výbavou. 

U jednoho z oblíbených míst, které se snažím zakrmovat, jsem rozdělal fotostan a čekal, zda něco přilétne či přijde. Nejprve to vypadalo, že se nedočkám ani „obyčejné“ sýkorky, ale asi po 30ti minutovém čekání to před mým objektivem začalo dost žít. Jelikož jsou ptáci dosti rychlí tvorové a díky né zrovna ideálnímu světlu, tím pádem delším časům, jsem příliš nefotografoval, koňadry a modřinky jsem vynechával úplně, těch mám již mnoho a chtěl jsem se vyhnout každoročnímu trendu, kdy v zimě téměř každý fotí především tyto dva nejrozšířenější druhy sýkor. Mimo již zmíněných sýkor se mi před objektivem pravidelně objevovala ještě sýkora babka, dále brhlík lesní, strakapoud velký, kos černý, červenka obecná, vrabec polní, k mému potěšení se objevilo i několik mých oblíbených mlynaříků dlouhoocasých a občas zavítal i čížek lesní.


 Jednou mi zpoza stanu  přišla i černá veverka, nechala mě udělat 3 fotky a zmizela. Byl jsem i za to docela rád, protože se mi už více jak rok tohoto sympatického tvora nepodařilo vyfotit. Několik fotek se přesto povedlo a já doufám, že se konečně počasí trochu zlepší, já se tak budu moci vrátit opět na místo a snad se dočkám i ostatních druhů, které jsem dnes zahlédl i zaslechl v okolí mého fotostanu, což mimo jiné byla sojoka, straka, žluna, zvonek a hýl. Také netrpělivě čekám na mráz a sníh, jakmile se dočkám chci se přesunout k lesu, kde mám u pole postaven pevný kryt a zkusit tam nafotit káně myšilov a samozřejmě začnu pátrat opět po liškách. Zatím se loučím, mějte se fajn.

01.01.2013 19:42:53
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one