Jak viděl Václav návštěvu Kadaně....

V minulé aktualitě jsem psal,že zkusím Václava požádat, zda by se mu nechtělo napsat pár slov o své návštěvě zde, aby se podělil o své dojmy. No a už je to tu, jsem rád, že Václav souhlasil a dávám sem jeho pohed, na těch pár dní, co tu pobyl. Přeji příjemné čtění a Vencovi děkuji,že to tak krásně napsal i prožil.

Po přečtení článků napsaných Láďou o mé návštěvě v Kadani mi nedá nereagovat a něco také nenapsat, obzvláště po jeho výzvě k napsání pár řádku o prožitých dnech a odvezených dojmech z Kadaně.
Byl jsem velice rád za pozvání od perfektního kamaráda Koviho, abych přijel také k nim a poznal jeho kraj, okolní přírodu a společně po dlouhé době znovu prožili krásné chvíle při focení přírody a pokusili o nějaké pěkné snímky a hlavně snímky z fotovoru na který jsem se moc těšil, protože u nás, kde já bydlím takové možnosti jako fotit z fotovoru vodní ptactvo prostě nemám. Ne, že by u nás nežili různí ptáci z vodní říše, ale prostě nemáme takové rybníky, aby se dalo pořizovat takové dokonalé snímky, jako má právě Láďa.
    Hned ten den po příjezdu a po uvítání mě Láďa u nich doma seznámil s jeho milou rodinou. Pak u kávy a panáka staromyslivecké mě seznámil s jeho plánem na nadcházející dny. Po odpočinku z mé cesty a pohoštění od jeho milé a příjemné družky jsme se vydali na podvečerní vycházku přírodou. Musím konstatovat, že se věnuji od malička myslivosti a tak mě hodně zajímalo, co v okolní přírodě vlastně žije. Byl jsem velice mile překvapen, že u nás v ČR se nachází lokality, kde se vyskytuje (podotýkám !!! VOLNĚ ŽIJÍCÍ DROBNÁ ZVĚŘ) v tak hojném počtu, hlavně bažant a zajíc polní. Kodrcání bažantů při večerním hřadování mě opravdu dostalo, naposledy jsem je slýchával v sedmdesátých letech, když ještě u nás v místě mého bydliště (obec Břidličná) pár kusů žilo. V krásně utvářené krajině jsem si všimnul, že mají dobré stavy srnčí zvěře a také dobrý výskyt divočáků – zvěře černé. Moc parádní potenciál pro fotografa volně žijící zvěře. Opravdu krásná večerní vycházka okolní přírodou Kadaně. Vyfotit se nám sice toho ten večer moc nepovedlo, ale dohodli jsme se na ranní vycházku, s ohledem na východ slunce a směru větru.

Při návratu z večerní vycházky, jsme nadšeně debatovali a plánovali, jak tedy ráno bude naše vycházka vypadat. Osvěženi kávou a kozlíkem jsme uléhali asi kolem jedné v noci a vstávali ráno o půl páté. Čas tak akorát vyjít abychom byli včas v revíru. Podařilo se, akorát hned na začátku nás zradil vítr a zradili jsme dva kusy srnčího. Nevadí, opět ranní kodrcání bažantů a malebný východ slunce nám udržovalo parádní náladu při pochůzce za nějakým fotozáběrem. Dočkali jsme se hned po sléze, kdy nám cestu přecházel klidným krokem dvouletý srneček „vidlák“ a umožnil nám pár záběrů. Po pár krocích jsem uviděl hlavu bažanta, ale při snaze se dostat k němu a pokusit se o záběr jsem ho zradil, no to jsem i předpokládal, ale za pokus to stálo. Při dalším postupu a čtení stop na cestě, která dělila louky jsme se dostali až na lesní cestu, kde jsme se vyřádili při focení zajíce a užili si i spoustu legrace, do té doby jsem netušil, že zajíci můžou být i hluší. Krásnou vycházku jsme zakončili focením kachen na jednom z Kadaňských rybníčku v Kadaňském parku. Ještě Láďa nakrmil v parku ptáčky a veverky, kterou jsem si chtěl také cvaknout, bohužel člověk nemůže mít hned napoprvé všechno. I když se Láďa snažil sebevíce mě dovést k fotce veverky, tak se to nepovedlo, ale to vůbec nevadí, možná někdy příště.
    Po nachystaném vynikajícím obědě a šálku kávy, jsme vyrazili odpoledne opět fotit. No musím se přiznat, že v tom horku mě focení tak zmohlo, že jsme byli nuceni navštívit nedaleké pohostinství a osvěžit se dvanáctkou. Pak mi Kovi nabídnul, jestli si nechci vyfotit Kadaňské hradby z mostu a to já nikdy neodmítnu a tak jsme vyrazili k dalšímu focení. No stihnul jsem čtyři fotky a už se hnala na nás bouřka a pěkná průtrž. Dá se říci, že poklusem jsme se dostali domů, nakonec z průtrže nic nebylo, obešlo nás to, ale pár kapek jsme schytali – nejsme z cukru. Doma při bohaté večeři, kterou pro nás opět připravila Ladikova velice hodná a starostlivá družka jsme kuli plán na další den a to hlavně odpolední focení z fotovoru na nedalekém Droužkovickém rybníce, na který jsem se moc a moc těšil. Láďa zatelefonoval dalšímu bezvadnému kamarádovi Jirkovi Čižmarovi a ten se hned nabídnul, že pro nás druhý den odpoledne přijede a vyrazíme společně za fotolovy na již zmiňovaný rybník.
Následující den ráno jsme se vstáváním nepospíchali a dospali jsme tak co jsme minulou noc nestihli. Po ranní kávičce a snídani, jsme vyrazili opět do parku za veverkami. Veverky opět stávkovali a tak jsme na rybníce v parku krátili chvilku zábavným focením polokrotkých kachen Březňaček. Srandy bylo opravdu dost, hlavně když si člověk lehne při focení třeba i ptačího trusu. Kolem jdoucí občané Kadaně se nad námi pozastavovali a velice se divili našim polohám při focení a hlavně v čem jsme schopni se pro dobrou fotku vyválet a jak se obětovat.

Po skvělém obědě přijel Jirka a vyrazili k  Droužkovickému rybníku, pro mě na dobrodružné focení z fotovoru. Po příjezdu k rybníku mi Jirka půjčil sexy-neoprény a doprovodil mě do rybníka k fotovoru. Po krátké přednášce, co a jak mě poslal fotit a já prvními nejistými kroky jsem se pomalu dostal k prvním vytouženým snímkům vodního ptactva přímo v jejich středu hnízdiště. No středu, vlastně jsem se motal na jednom místě a tam, kam jsem měl vlastně dojít, tak tam jsem se ani nedostal. I pro nepřízeň odpoledního počasí jsem byl a stále jsem velice nadšen a hodně obohacen tímto druhem focení a mohu říci, že bych si ho v budoucnu velice rád zopakoval.
Těmito řádky chci moc poděkovat velice perfektním přátelům a kamarádům Láďovi, jeho družce Katce a Jirkovi Čižmarovi za jejich pohostinnost, za jejich umožnění poznat jiný kraj a jiný druh focení z fotovoru a prožít s nimi mnoho krásných a nezapomenutelných zážitku, legrace a pořízení pro mě neobvyklých snímků z jiné přírody a hlavně z vodní hladiny přímo z říše hnízdícího vodního ptactva.
Láďo – děkuji!
S přátelským pozdravem Václav 
05.06.2011 13:00:19
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one