KONEČNĚ ÚSPĚŠNÝ DEN V PEVNÉM KRYTU


Hodně dlouhou dobu jsem si pořádně nezafotil a není tedy divu, že jsem byl na fotografování už úplně „nadržený“.Uvítal jsem proto, že tuto sobotu slibovala předpověď po delší době trochu slunce a celkově pěkné počasí. V pátek večer jsem si nachystal věci a dal budíka na 6:30. Ráno jsem vstal, omrknul aktuální počasí a tři nedaleké webkamery na netu, plus jsem se ještě ujistil pohledem z balkonu. Předpověď se vyplnila, bylo krásně, čistá jasná obloha a příjemných -3. Popadl jsem vercajk a návnadu (2 kapříky) a něco před 7h vyrazil. 


Po cestě jsem na poli v dálce, uviděl ležet nějaký předmět. Podíval jsem se dalekohledem a prvně si myslel, že tam leží srnčí, o několik metrů blíže a opětovném zkontrolování přes dalekohled jsem zjistil, že to srnčí není…. Ještě nedávno ale bylo… byla to totiž čerstvá kůže (ještě od krve) ze srnčího. Řekl jsem si, že by se to mohlo hodit jako návnada, že za zkoušku nic nedám a vzal jsem to sebou. Lehce začínalo svítat a já po 3km dorazil asi o 40min později ke krytu. Umístil jsem návnadu a zalezl do krytu, zhruba po 15min. začali první paprsky slunce olizovat pole na kraji lesíka, kde mám kryt. Čekal jsem dál a zhruba za hodinku jsem zaslechl nad sebou známé krákání, které bylo slyšet pořád blíže a blíže. Ani jsem nedutal a po chvilce, jsem už viděl mihnout se dva stíny nad návnadou. Byli to vrány černé, několikrát zakroužili nad návnadou a poté si obě sedly opodál, po několika minutách se jedna odvážila až k „bufetu“ který jsem jim připravil, ale ani si „nezobla“ a začali se obě vrány pěkně nad krytem prohánět. Trvalo to několik minut a já jen viděl míhající se stíny a slyšel svištění křídel. Této situace využily asi čtyři straky, které už hlídkovaly opodál na stromech a hned si přilétly také kousek uklovnout.Moc času ale neměli, v zápětí jsem totiž zaslechl známý zvuk, v který jsem doufal… ano, byla to káně a né jedna. Když mi prvně v životě sedla před objektiv, byl jsem úplně mimo, zapomněl jsem snad na chvíli i dýchat, úžasný zážitek. Něco takového jsem už potřeboval zase zažít, úplně mi to vlilo novou krev do žil. Chvíli jsem si počkal, až se trochu káně rozkoukala a udělal pár cvaků, poté jsem přestal a sledoval, zda to zaregistrovala. Nezdála se nějak vyvedená z míry a tak jsem udělal ještě pár dalších snímků. Spíše ji zajímala ještě další dvě káně, která na ní nalétávala a ona je načepýřená odháněla, jedné z nich se sice povedlo na chvíli usednout kousek vedle, ale moc dlouho to netrvalo. Stihl jsem nafotit několik fotek,než se káně zvedla a odlétla. Byl jsem jak na trní, ještě jsem asi hodinu v krytu vydržel, ale když se objevila už jen jedna straka a ještě jen na chvilku, sbalil jsem fidlátka a upaloval domů.
Moc jsem se těšil na fotky a doufal, že se aspoň jedna povedla, cestou jsem je samozřejmě kontroloval na displayi. Káně jsem se snažil,asi dva roky,bezvýsledně vyfotit, jsem rád, že přišel můj čas a konečně se to povedlo. Věřím, že se to zlomilo a užiju si s těmito krásnými ptáky ještě další chvilky, mám to rozhodně v plánu a kdo ví, třeba se tam objeví ještě jiný dravec.
06.12.2015 12:05:05
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one