"Ledňáčkovský den"


 Začátkem září, jsem opět s kamarádem (tentokráte s Lukášem) vyrazil do Chebu za Petrem Korelusem na jeho chatu, za účelem znova se pokusit konečně pořádně vyfotografovat Ledňáčka říčního. 

Navíc jsem se tam potkal s dalším nadšencem a stejně „postiženým bláznem“ Zdeňkem Pachovským a musím říci, že to bylo opět super setkání a večery na verandě byli též super navíc, když tam již tradičně byl i Jirka Novotný, spousta legrace, vyprávění fotozážitků spojené s popíjením a grilováním, prostě fajn setkání. Doufal jsem, že budu mít konečně stěstí, že se povede aspoň pár fotek a že se ledňáčka dočkám, když už to minulý rok nevyšlo. 


Musím říci, že to co se mi poštěstilo, o tom se mi ani nezdálo. V jednom dni jsem nafotil přes 300 fotek ledňáčků a světe div se, většina z nich se povedla a hlavní třešnička na dortu byla pro mě ta, že jsem zachytil přílet samičky s rybkou, jak dokrmuje již téměř soběstačné dva ledňáččí sourozence. Tři ledňáčci na jedné fotce v to jsem opravdu ani nedoufal a jsem za to moc rád. Ten den jsem měl opravdu veliké štěstí, ještě jsem z fotostanu (při čekání na ledňáčky) vyfotografoval Orlovce říčního, sice přes větve, ale i tak jsem rád a fotografie má pro mě jistou hodnotu. 


Druhý den jsem se na místo vrátil znovu, ale ledňáček se ukázal jen jednou… nevadilo mi to, utěšil mě předešlý šťastný ledňáčkovský den. Odpoledne jsem si zašel nedaleko říčky vyfotografovat nějaké ty vážky a naprosto spokojen další den odjel domů. Moc děkuji Petrovi i ostatním a těším se na další návštěvu, kde by se nás podle plánů mohlo sejít ještě více… nebudu ovšem předbíhat, uvidíme jak se plán podaří.

 

01.02.2013 16:56:37
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one