Nové "sklo", nové plány, nové fotografie...

Myslím, že je na čase, sem opět napsat pár informací a přidat nějaké nové fotografie. Za dobu co jsem zde psal naposled, se událo několik novinek.
Ta nejzásadnější byla zakoupení nového skla SIGMA 70mm F2,8 EX DG Macro, tento objektiv mi dovoluje pořizovat více detailnějších fotografií, zejména hmyzu a také je vhodný pro portrétní fotografii. S fotografováním hmyzu jsem již začal a to především vážek (šídel,šidélek,šídlatek), občas samozřejmě nepohrdnu některým hmyzákem z trávy a také nemohu vynechat mé oblíbené motýly. Poslední týden tedy navštěvuji kousek od Kadaně jeden celkem veřejnosti ukrytý rybník, kde se brodím ve vodě-bahně a lovím snímky. Lze tedy očekávat nárůst tohoto druhu fotografií, první várku již dnes přidávám. Musím říci, že jsem s objektivem naprosto spokojen a ještě se těším, až jej vyzkouším také na portrétní fotografii, pár zběžných pokusů již proběhlo, ale to bylo jen narychlo. 

Se zvěří se mi nějak nedaří, v posledních týdnech nevídám téměř už ani srnčí zvěř, lišku jsem naposledy zahlédnul někdy v březnu/dubnu. Přičítám to hlavně tomu tropickému počasí, co v posledních týdnech panuje, to horko a dusno spolu s velkými bouřkami určitě změnilo chování zvěře a ani se jim nedivím, také bych většinu tak parného dne proležel kdesi v lese ve stínu.Nezbývá než zkusit chodit brzy ráno kolem 4:30, snad budu mít více štěstí a konečně na nějaké zvíře narazím.

Na „droužkovické rybníky“ do fotovoru také nejezdím… ale snad se tam ještě podívám. Plánuji si postavit takové místo, kde bych měl pítko, krmítka a budky pro ptáky, právě mapuji terén a vybírám vhodný plac. Mám asi 3 lokality, ze kterých musím  jednu vybrat a pak se pomalu pustím do výstavby svého „ptačího kempu“ jak jej pracovně nazývám


Další má aktivita je v posledních dnech pátrání po dudkovi chocholatém a dalším krásném ptáku zvaném vlha pestrá. Oba tyto druhy tu ( Kadaňsko – severozápadní Čechy)  nebývají hojné, ale jak jsem z pár článků zjistil (http://21stoleti.cz/blog/2011/06/30/exoticke-vlhy-hnizdi-ve-strednich-cechach/ , http://zpravy.idnes.cz/ornitologove-chteji-zachranit-dudka-nove-budky-ale-zatim-neosidlil-1po-/domaci.aspx?c=A110718_203331_domaci_abr ) oba tyto druhy se tady v okolí v posledních letech začínají objevovat. Díky pozorování ČSO jsem si našel pár téměř přesných a hlavně nedalekých lokalit a rozhodně je budu sledovat, na prvních dvou jsem byl včera, sice jsem neviděl přímo ptáky, ale prostředí pro dudka i s odpovídajícími dutinami ve starých stromech jsem našel, to samé platí i o písčitě-hliněných stěnách pro vlhy pestré, na druhé lokalitě,která je pár kilometrů od té první, což je rovněž výhoda. Budu tyto lokality sledovat každý rok od jara do podzimu a uvidíme. Včera jsem tam byl až kolem 20h a bylo děsně zataženo před obrovskou bouří, to byl možná důvod, proč jsem žádného ptáka nezahlédl, musím se tam ještě vrátit a sledování věnovat více hodin, pak se teprve uvidí, zda jsou ptáci přítomni. Ještě jsem si vytipoval jednu lokalitu, kde by se dudek mohl teoreticky také objevit, je téměř v Kadani u pastvin, kde se v blízkosti nachází několik starých stromů, to obhlédnu nejspíše dneska. Nedělám si velké naděje, ale je mým snem vyfotografovat tyto dva druhy a doufám, že se mi to někdy povede, udělám pro to maximum. 

 No a poslední informace kterou dnešní povídání ukončím je, že v půli srpna se chystám navštívit opět kamaráda Václava Vašíčka a na jeho pozvání strávím opět několik krásných dní v jeho kraji a již teď musím říci, že se moc těším, Václav totiž nachystal nabitý program.Děkuji za vaší trpělivost a také, že se sem vracíte, snad máte nač koukat, případně i co číst.


 

03.07.2012 13:44:48
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one