Pár nových zážitků


Dnes je tu opět počasí tak na spaní, totálně zataženo-šedivo a k tomu déšť, proto jsem se rozhodl, že sem zase něco nového napíši. Vrátím se k víkendu minulý týden. Ten jsem měl o den delší, protože v pátek jsem měl dovolenou. Nelenil jsem a ráno před 7h jsem vyrazil na obhlídku s tím, že sednu do stanu a uvidím, zda se ukáže liška, či něco jiného na fotografování. Ještě než jsem dorazil na místo, jsem u silnice v příkopu, kde někteří „lidí“ odhazují harampádí, většinou plasty z aut a podobný humus, našel mrtvou slepici. Ihned mi bliklo, že se hodí, vzal jsem ji tedy a předhodil asi 10-15m před stan jako újeď. Po několika hodinách marného čekání, jsem se někdy po 12h rozhodl, že půjdu ještě dále do revíru, na obhlídku, také, že mrknu na pevný kryt, zda stále stojí. Cestou ke krytu jsem na poli zpozoroval asi 700-800m daleko lišku, vítr šel přímo k ní, ale nějak jsem ji asi nezajímal, zalehnul jsem a asi 30min. ji pozoroval. Poté jsem pokračoval dál v obhlídce, kryt stále stojí, což bylo příjemné zjištění.


Pokračoval jsem dále a po pár metrech z lesíka jsem zradil 2 srnčí, o několik desítek kroků dále jsem opět z lesíka slyšel praskání a šustění  křoví, a opět dupání, k mému překvapení  tentokráte z  lesíka nevyběhlo srnčí, ale „divočák“ stačil jsem udělat dokumentační snímek, který dávám jako průvodní  foto, docela zážitek. Pak už jsem nic živého nezahlédl, cestou domů jsem totiž ,na téměř stejném místě, jako jsem našel ráno tu slepici, objevil kůži i s hlavou divočáka a hned vedle pohozenou kůži srnčího, nechápu, co my lidé dokážeme být za hovada, jsem si téměř jistý, že se jednalo i pytláky, neboť si myslím, že myslivci se takto nechovají, když  jak jsem se už několikrát přesvědčil, dnes je možné všechno. Snad se nebudete zlobit, ale umístím sem fotky té zrůdnosti, ať to také vidíte!

V sobotu jsem s kolegou Jirkou vyrazil na obhlídku lokality, kde se zdržuje hodně bažantů, kterou mi prozradil kamarád Petr. Když jsme dorazili na místo bažanti i jejich slepice tam byli, byla jich tam spousta, jak se později ukázalo, kousek od toho místa je totiž obrovská bažantnice. Vydali jsme se tam i po okolí, kde jsme po polích zahlédli několik zajíců. Zkrátím to, strávili jsme tam skoro celý den a já z toho mám jednu slušnou fotku zajíce polního, jinak se nám nic moc nevedlo. Myslím si, že je to tím, že všude kolem byly nechány pruhy polí s kukuřicí a bažanti a i další zvěř je tam dobře zakrmována, ale myslím, že se tam ještě někdy vydáme s jinou strategií.
Tímto se dostávám k dalšímu víkendu a to ke včerejší sobotě. Včera bylo celkem příjemné počasí, opět jsem vyrazil před 7h z domova s tím, že zkusím znovu štěstí, sednu do stanu a budu čekat na lišku. Cestou jsem ještě viděl oné zbytky divočáka a srnčí, kteří leží  pořád na stejném místě. Po příchodu jsem ještě obhlédnul místo, kde ležela má „újeď“ z minulého víkendu. Jak se dalo očekávat, zbylo tam už jen peří a to na 3 místech, zřejmě ji načali dravci a zbytek odnesla liška, jezevec nebo i možná psík mývalovitý, kterého jsem tu už také zahlédl, kdo ví. Zasednul jsem s pevným odhodláním, že vydržím co nejdéle. Po 25min. čekání jsem za sebou zaslechl nějaké zapískání… ukázalo se, že tam nějaký týpek venčil psa. Prošli okolo mě a pokračovali před můj stan a stále dál. Pořád jsem zůstával ve staně… asi o dalších 30min později se tentokrát před stanem objevil jiný pán také se psem. To už jsem zhodnotil situaci tak, že tam už nemá cenu čekat, nic by se stejně neukázalo. Sbalil jsem nádobíčko a opět se šel podívat dále do revíru. Tentokrát jsem šel jinudy, kde moc nechodím a také jsem si řekl, že zajdu obhlídnout noru, o které jsem tu nedávno informoval a která by mohla být obydlená. Došel jsem pod obrovský kopec a z dálky jsem se chvíli díval na onu noru, poté jsem ji vrchem hodně velkým obloukem obešel a šel dál po kopci, tam kde jsem ještě nebyl. Nevěřil jsem svým očím, postupně jsem našel na stejné straně 8!! Dalších nor a u jedné z těchto osmi i kosti, takže další šance, že by tam za pár měsíců mohla být liščata. Jak jsem tak fotil mobilem ty nory (fotky také přidávám k nahlédnutí), slyším za sebou v křoví nějaké praskání, opět to bylo „prase“ a nebylo moc daleko, tak slabých 30-50metrů, dokonce se na chvíli zastavili, jenže já měl v ruce mobil a než jsem sáhl po fotoaparátu tak zaběhlo za křoví a necvakl jsem zase nic.
Myslel jsem, že ten mobil snad rozkoušu vzteky, opět tedy zážitek dobrý a opět bez fotografie, co nadělám, že? Poté jsem ještě obešel lesík, kde mám pevný fotokryt a vrátil se domů. Doma jsem se najedl a mazal jsem ještě do parku zkusit nafotit nějaké ptactvo. Pár fotek se mi líbí a tak je dávám do galerie. Díky že mé povídání čtete a brzy se zas s něčím ozvu. Ať se vám vše daří a kolegům přeji rychlou spoušť a dobré světlo!!
11.03.2012 18:41:10
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one