Příroda se opět probouzí


Mám rád zimu,kdy je nasněženo, mrazivo a slunečno. Těšil jsem se, jak v tomto krásném zimním počasí  vyfotím lišku, káně a další zvěř, ale tato zima byla úplně ošklivá. Co naplat, doufám, že ta další už bude opravdu zimní. O to raději, jsem přivítal, že se už příroda probouzí a propuklo jaro. Nelenil jsem a čtyři víkendy zpětně, jsem věnoval fotografování. Jsem tím opět po tom marastu co v „zimě“ panoval,úplně natěšený. Třetí víkend v březnu, jsme s kamarádem, Jirkou Čižmarem, již brázdili hladinu jednoho,ze soustavy droužkovických rybníků ,ve fotovoru a bylo se už na co dívat.

Nejprve jsem šel do fotovoru já, a byl jsem rád, že na rybníku jsem již viděl husy velké, potápky roháče, černokrké, lysky černé, březňačky včetně velké kolonie racků chechtavých, kteří tu jsou rok co rok. Po několika hodinách strávených ve fotovoru, kdy voda byla ještě docela chladná, jsem nafotil dost fotografií a pustil jsem do fotovoru také Jirku. Já mezitím šel na obhlídku rybníků, hlavně mě zajímalo, zda tu jsou již moudivláčci, které bych tento rok rád nafotil. Pátral jsem, jestli již začínají stavět svá krásná hnízda a v této roční době, kdy ještě nejsou listy na stromech i dost nápadná.Moudivláčky jsem už zahlédl, ale hnízda zatím ne. Odpoledne jsme ještě provedli menší úpravy na fotovoru, už si to po těch třech letech v rákosí zasloužil. Po týdnu čekání, kdy jsem na stejné místo pozval dalšího skvělého fotografa a kamaráda Petra Koreluse, jsem se na rybník opět vrátil, tentokrát již v pátek i s Petrem s plnou „výzbrojí“. Celé ráno a dopoledne jsme byli ve vodě, co se týká mě, měl jsem trochu méně snímků, na rybníku bylo trochu méně života,než před týdnem. Většina obyvatel byla vyjeta na hlavní ploše rybníka a ne v zátoce, ve které se v drtivě většině zdržují a kde se dají dobře fotit. Připadalo mi, jako by je něco vyplašilo. Čert ví, co se tam za ten týden událo, jedna z možností mě napadla, když jsem v okolí našel hodně patron a dokonce jsme s Petrem i jeden výstřel ten den slyšeli také. K tomu se raději nebudu vyjadřovat, nerad bych se zase rozčílil. Něco jsme přece jen nafotili a Petrovi se tu líbilo, z čehož mám radost a je domluveno, že se sem Petr vrzy zas vrátí.
Obě neděle a i celé poslední dva víkendy jsem celé věnoval fotografování ptáků v mém oblíbeném parku. Námluvy a stavění hnízd jsou tam také již v plném proudu a rozhodně bylo co fotografovat. Viděl jsem tam pěnici černohlavou, pěvušku modrou a samozřejmě zvonky zelené, červenku obecnou, stehlíka obecného, pěnkavu obecnou, mlynaříky dlouhoocasé, vrabce polní a nemůžu zapomenout na všudypřítomné sýkory, ať už koňadry, modřinky, či babky. Zastavil se také strakapoud velký, zahlédl jsem i žlunu zelenou a šoupálka dlouhoprstého a mnoho dalších, některé se mi podařilo vyfotografovat. Jeden den v týdnu jsem se zašel podívat i na pole k lesu a rybníku, kam většinou chodím a kde to mám moc rád. Vídávám tam lišky, srnčí zvěř a v poslední době i divoká prasata. U těch bych se rád pozastavil. Kousek od pole a lesa, je vedle rybníčka pár stromů a vysoká žlutá tráva, kde každý rok jsou „divočáci“ pořád na stejném místě, aby také ne, je to tam podmáčené a oni se tam vyvalují. Právě tam jsem zahlédl několik selátek, když na chvíli vyběhla z té vysoké trávy. Udělal jsem jen dokumentační fotku, ale právě tam bych se rád dnes nebo v nejbližších dnech vrátil, již mám vymyšlenou určitou strategii, která závisí hlavně na opatrnosti a pokusím se je nějak lépe nafotit, snad se na mě uměje štěstí. Ještě jsem cestou domů z revíru mrknul na místo, kde jsem našel soustavu liščích nor a zjistil nemilou novinu, a sice tu, že tam někdo vypálil trávu a to ve velkém prostoru. Doufám, že se to lišek nějak nedotklo, doufám v zázrak a snad tam v květnu najdu liščata.


Před pár dny jsem si byl zkusit nafotit i chráněné a krásné „kytky“ zvané koniklec luční. Veškeré fotky během dnešního dne dám do galerie. O tomto víkendu se zajdu podívat ještě na další rybník, kde bývá dost žab a jsou tam i čolci obecní, snad sem tedy budu moct umístit nějaké další fotografie. Mějte se krásně, kolegové si užívejte jara a vy ostatní nám držte palce. To je zatím vše.
07.04.2012 14:25:39
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one