Výprava za Syslem obecným

Konečně jsem se dnes dostal na kopec Raná, který se nachází nedaleko Loun, je tam moc krásně a hlavně, žije tam Sysel obecný.Již delší dobu jsem jej chtěl zachytit na fotografii a dnes se to konečně povedlo. Slovo dalo slovo a po celkem rychlé domluvě s mým bráchou Davidem se dnes ráno vyrazilo. Posádku doplnila bratrovo i má přítelkyně, obě Katky :) Včera jsem ještě měl obavu, že se nikam nepojede, protože tu bylo odporně zatažené a deštivé počasí. Podle předpovědi na dnešní den, se to mělo trochu vybrat, sice být oblačno, ale slibováno bylo i sluníčko. Tentokrát předpověď vyšla na jedničku, což se často nestává.

Brácha nás vysadil pod kopcem Raná a odjel navštívit naší neteř Terezu, která bydlí nedaleko. My jsme šli na průzkum a ihned pod kopcem jsem zahlédl, že se něco mihlo, ano, byl to Sysel. Následovalo různé plížení,plazení a zkoušení různých způsobů, jak se k těmto hodně rychlým a ostražitým tvorečkům dostat blíže, což se postupně povedlo.Strávili jsme s tímto krásným zvířátkem celé dopoledne a téměř i celé odpoledne, neodradila nás ani menší deštová přeháňka, vlastně musím říci,že jsme ji ani nevěnovali pozornost, byli jsme zaujati fotografováním a rozhodně se tam ještě vrátíme, je úžasné je pozorovat.Musím ovšem konstatovat, že se tohle celkem malé zvířátko fotí v té trávě docela špatně a je to jen pro trpělivé "maniaky" :) Odpoledne přijel i brácha s přítelkyní a když už jsme byli pod kopcem, nedalo nám to  a vylezli jsme až nahoru, odměnou nám byl nádherný pohled a počasí připravilo i překrásné mraky. Kdo by chtěl viděl Sysla obecného, tak jak se mi ho dnes podařilo zachytit, ať zamíří do galerie, díky za přízeň a brz se zas ozvu, ať tu není nuda.
31.07.2011 20:30:07
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one