Z kadaňského parku a centra Kadaně

Původně jsem myslel, že sem napíši nějakou novinku mnohem dříve, ale z nějakého důvodu, jsem se k tomu dostal až dnes. Lišku, Káně a ani nic jiného jsem u pevného krytu zatím nezahlédl, začal jsem tedy více chodit do místního parku a soustředit se na jeho „osazenstvo". Víc jak rok se mi nepovedla slušně vyfotografovat veverka, v parku jich byla vždy spousta, zrzavé, černé i takové zrzavo-hnědo-černé, ale ten poslední rok jsem veverku viděl tak 3x a jen z dálky.

Naštěstí jsem od svého oblíbeného místa zpozoroval veverčí hnízdo a pravidelně jsem tam vídal lézt dvě černé veverky. Začal jsem u toho stromu na jedno místo pohazovat ořechy a po pár dnech mi tam veverky samozřejmě přišly. Když posbíraly všechny ořechy, tak se vydali i k místu, kde lákám a fotografuji ptáky… no a začaly jim užírat krmení :) Konečně jsem vyfotografoval mnoho fotek veverek v různých pozicích a na různých místech a doufám, že s nadcházejícím jarem ještě vyfotím další. To samé se dá říci o ptácích, šest let, co je tam chodím fotografovat, se mi celkem úspěšně vyhýbal Čížek lesní a Hýl obecný, tento rok se mi je konečně povedlo vyfotografovat, hýla sice né tak jak bych chtěl, ale jsem rád i za to, že mi samička sedla přímo ke krmení, lepší fotku zatím nemám. 

Mezitím jsem také několikrát „vyvenčil" našeho zimního podnájemníka ježka a samozřejmě jej několikrát dle svých představ nafotil.Ještě, než jej vypustím do přírody, což bude hned, jak skončí mrazy, chci s ním pár fotek nafotit, mám ještě pár nápadů. Mimochodem, ježek se má velmi dobře, úspěšně nabírá kila a roste. Další milá novinka mi přišla od kamarádky mé přítelkyně, a sice ta, že na jednu z borovic u jedné z kadaňských škol je asi 6-8 Kalousů ušatých. Ihned po telefonátu jsem celý vzrušený vystartoval s fotobatohem na oné místo a opravdu jsem tam ty krasavce našel. Vůbec mě neodradilo, že bylo asi hodinu před západem slunce a to zbývající už bylo schováno za domy, ani to, že kalousové byli také velmi dobře schováni za větvemi, snažil jsem se mezi nimi najít skulinku a pořídit nějaký snímek. Nakonec se mi v té tmě pár snímků podařilo, ale chci se tam vydat ještě párkrát, dokud tam jsou a zkusit štěstí, třeba je zastihnu v lepším světle a v lepší pozici.

Málem bych zapomněl na jeden nádherný zážitek, trval sice pár vteřin, ale byl jsem z něj nadšený. Při jednom fotografování ptáků v parku, kdy jsem seděl ukryt ve fotostanu, se přede mnou cosi bílého mihlo, nestihl jsem si všimnout, co to bylo a zmizelo to v křoví kousek před mým stanem. Po pár vteřinách to vyběhlo a běželo směrem ke mně, to už jsem zjistil, že se jedná o Lasici hranostaje v krásném bílém zimním hávu. Stihnul jsem v tom trysku jen jednu mázlou dokumentační fotografii a byla pryč. Veškeré fotky, co jsem od ledna nafotil, jsou již v galerii a doufám, že brzy tam vložím další. Mějte se pěkně a dobré světlo všem.

27.03.2013 18:29:38
kovi.l
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one