V pondělí dopoledne navrhl můj kolega, kamarád a také spolupracovník, Martin K. , zda bych s ním nechtěl odpoledne po práci vyrazit na průzkum do dvou, nedaleko vzdálených obor. Taková nabídka se neodmítá a tak jsem souhlasil. Počasí bylo mrazivé, obloha těžce pod mrakem a větrno. 
Původně jsem myslel, že sem napíši nějakou novinku mnohem dříve, ale z nějakého důvodu, jsem se k tomu dostal až dnes. Lišku, Káně a ani nic jiného jsem u pevného krytu zatím nezahlédl, začal jsem tedy více chodit do místního parku a soustředit se na jeho „osazenstvo". Víc jak rok se mi nepovedla slušně vyfotografovat veverka, v parku jich byla vždy spousta, zrzavé, černé i takové zrzavo-hnědo-černé, ale ten poslední rok jsem veverku viděl tak 3x a jen z dálky.
..ráno jsem vyrazil opět s plnou "polní" k poli, do pevného krytu, abych se znovu pokusil vyfotografovat káňata u návnady. Přes noc nasněžilo asi 2cm čerstvého sněhu, což jsem já osobně přivítal a předpověď počasí byla také příznivá.
Jak jste asi poznali, byl jsem nucen dost předělat stránky, jelikož ty původní byli na již nepodporované verzi starého webgardenu a byli mi přesunuty na nový. S tím bylo bohužel spojeno dost předělávek a já přišel o několik miliónů nervových buňěk :D Zda je ta změna k lepšímu, či ne se uvidí a já si musím zvyknout na nové editování svých stránek.V menu je nově zařazena sekce video, kde budu dávat krátká videa z říše zvířat, která občas natočím, tak snad se rádi kouknete.


Dnes, první den v Novém roce, jsem se rozhodl, že po delší době se opět zajdu podívat do parku. Dlouho tu bylo šedivo, zataženo a mlhavo, dnes se to trošku zlepšilo, vyrazil jsem tedy s foťákem  a další nezbytnou výbavou. 


 Začátkem září, jsem opět s kamarádem (tentokráte s Lukášem) vyrazil do Chebu za Petrem Korelusem na jeho chatu, za účelem znova se pokusit konečně pořádně vyfotografovat Ledňáčka říčního. 
13.11. 2012 jsem navštívil vernisáž výstavy svého oblíbeného fotografa Rostislava Stacha, která se konala v nedalekém Mostě. Bylo to moc příjemné setkání a Ros'ta mě nezklamal, fotky samozřejmě nádherné a navíc je to strašně fajn "týpek" :) Tímto bych mu rád poděkoval.

Rok uplynul jako voda a já jsem se již tradičně vydal na cestu,napříč republikou, navštívit skvělého kamaráda a kolegu Václava, který pro nás měl naplánováno několik dní fotografování v jeho království. Taktéž jsem se těšil na jeho hodnou ženu Janičku, která se o nás vždy perfektně stará a na další dva kolegy Jirku s Břéťou, se kterými mě Václav seznámil, když jsem u něj byl prvně. Po příjezdu do Břidličné a po nezbytném přivítání, vybalení, občerstvení a odpočinutí, se rozhodlo, že to odpoledne navštívíme místní lokalitu a to rybník. U něj jsme pár hodin fotografovali zejména hmyzáky, kobylky a sarančata a prozkoumávali terén v okolí rybníka. Po návratu jsme si dali výbornou večeři, připili si myslivcem, poklábosili a celkem brzy šli spát, časně ráno nás čekalo vstávání a nabitý den.


Dnes jen v rychlosti. Chystám nějaké psaní o mé návštěvě u Václava Vašíčka a jeho krásném revíru v okolí Břidličné v podhůří Jeseníků, kde jsem si byl opět, po roce, zafotografovat a navštívit kamaráda. To samé se dá říci i o dalším článku, který se zde také brzy objeví. Rovněž po roce, jsem byl fotit i u kamaráda Petra Koreluse v okolí Chebu.Hlavním cílem bylo vyfotografovat Ledňáčka říčního, můžu prozradit, že se mi to povedlo a jakmile budou oba "reporty" hotové, objeví se zde v galerii,  spousta nových fotografií, tak se ti, kteří sem občas kouknou, mohou těšit např. na Rosničku zelenou, Ledňáčka říčního, Ťuhýka obecného a dalších mnoha ptáků, vážek, šidélek a celkově zvířátek, dokonce i na nějakou tu krajinu. Mimo to všechno jsem si zkusil nafotografovat i malé miminka, tak sem také něco přidám.Rád bych to stihl nejpozději o víkendu, snad mi do toho nic nevleze, materiálu mám dost :)  Zatím se loučím....

10.9. 2012 19:30
Tak bohužel, jak jsem plánoval, že o víkendu napíšu výše zmíněné reporty, tak jsem se k tomu vůbec nedostal. Hlavní důvod bylo krásné počasí, které jsem využil k fotografování, zejména vážek na nedalekých rybnících. Doufám, že se k tomu další víkend již dostanu, ve středu mě čeká fotografování svatby, tak snad to do pátku stihnu, abych se vrhl na slibované reporty. Děkuji za strpení a dnes, aspoň přidám několik nových fotografií, zejména ptáků, hmyzu a obojživelníku.... 

27.9. 2012 17:20
Pořád jsem se ještě nedostal k výše slíbením reportům, ale teď jsou 3 dny volna, tak jsem již něco napíši.
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one