Myslím, že je na čase, sem opět napsat pár informací a přidat nějaké nové fotografie. Za dobu co jsem zde psal naposled, se událo několik novinek.


Opět téměř po roce nás navštívil super kamarád, vynikajíci fotograf a milovník přírody  Václav Vašíček. Připravil jsem pro nás bohatý program a jsem rád, že se téměř vše povedlo. V následujících řádcích se budu snažit udělat z průběhu čtyř dní plných fotografovaní takový report. Snad se najde někdo, koho to bude zajímat a přečte si pár zážitků z přírody .

 


Mám rád zimu,kdy je nasněženo, mrazivo a slunečno. Těšil jsem se, jak v tomto krásném zimním počasí  vyfotím lišku, káně a další zvěř, ale tato zima byla úplně ošklivá. Co naplat, doufám, že ta další už bude opravdu zimní. O to raději, jsem přivítal, že se už příroda probouzí a propuklo jaro. Nelenil jsem a čtyři víkendy zpětně, jsem věnoval fotografování. Jsem tím opět po tom marastu co v „zimě“ panoval,úplně natěšený. Třetí víkend v březnu, jsme s kamarádem, Jirkou Čižmarem, již brázdili hladinu jednoho,ze soustavy droužkovických rybníků ,ve fotovoru a bylo se už na co dívat.

Dnes je tu opět počasí tak na spaní, totálně zataženo-šedivo a k tomu déšť, proto jsem se rozhodl, že sem zase něco nového napíši. Vrátím se k víkendu minulý týden. Ten jsem měl o den delší, protože v pátek jsem měl dovolenou. Nelenil jsem a ráno před 7h jsem vyrazil na obhlídku s tím, že sednu do stanu a uvidím, zda se ukáže liška, či něco jiného na fotografování. Ještě než jsem dorazil na místo, jsem u silnice v příkopu, kde někteří „lidí“ odhazují harampádí, většinou plasty z aut a podobný humus, našel mrtvou slepici. Ihned mi bliklo, že se hodí, vzal jsem ji tedy a předhodil asi 10-15m před stan jako újeď. Po několika hodinách marného čekání, jsem se někdy po 12h rozhodl, že půjdu ještě dále do revíru, na obhlídku, také, že mrknu na pevný kryt, zda stále stojí. Cestou ke krytu jsem na poli zpozoroval asi 700-800m daleko lišku, vítr šel přímo k ní, ale nějak jsem ji asi nezajímal, zalehnul jsem a asi 30min. ji pozoroval. Poté jsem pokračoval dál v obhlídce, kryt stále stojí, což bylo příjemné zjištění.


11.02.2012 22:49

Ráno jsme se vydali do Krušných hor, které máme kousek, přesněji, na jejich nejvyšší vrchol Klínovec, který se nachazí 1244m nad mořem. Počasí bylo přímo suprové a na vrcholu ještě o ždibec lepší. Krásně modré nebe, všude plno sněhu a příjemných -16 :) Pokusil jsem se tam nafotit nějaké pěkné snímky, pár se jich snad povedlo, což budete moci posoudit hned, jak zavítáte do galerie. Pevně doufám, že se tam brzy ještě vrátíme, neb bych chtěl nafotit mnohem více fotografií, rozhodně je tam co fotografovat. A teď, když mám teleobjektiv v servisu, jsem za toto fotografování velice rád, už mi to hodně chybělo :)

17.2. 2012 22:20
Dnes jsem si po týdnu přivezl ze servisu objektiv. Musím pochválit servis (http://www.awh.cz), protože to bylo rychlé, navíc objektiv vyčistili a seřídili, je tedy jako nový. Jak již bývá zvykem, když už opět mohu fotografovat, je počasí na draka, sice se oteplilo, ale prší a je šedivo.Sice jsem o oteplení příliš nestál, neb bych raději, kdyby napadl sníh, ale co se dá dělat. Můj hlad po fotografování je ale velký a tak jsem pevně rozhodnut, že ráno vyrazím, zastavit by mě mohl jen vytrvalý déšť.  


Po minulé, trochu depresivní aktualitě, dnes jedna pro mě velmi významná a radostná událost, která se odehrála včera. V 17h, ve výstavních prostorách Středočeského muzea, v Roztokách u Prahy, byla vernisáží zahájena výstava nazvaná „Co se děje zvířatům, stane se i lidem…“ součástí které, mi bylo umožněno vystavit svých 20 fotografií ve formátu 40x60cm a ještě jednou bych rád poděkoval především panu RNDr. Jiřímu Žalmanovi, který mi to v podstatě umožnil a také všem, kteří se na té výstavě podíleli, protože je to velmi záslužná výstava a jsem poctěn, že jsem ji mohl doplnit, svými fotografiemi, které podle mého krásně dokreslili atmosféru této úžasné akce. Výstava trvá až do 13. května, je velmi poučná a zajímavá, pokud najdete chvilku, určitě se tam zastavte, opravdu to stojí za podívání. Zde link na pár fotografií z vernisáže a když kliknete pod tímto v pravo na zobrazit celé, uvidíte kompletní informace o výstavě.


Jsem tu opět s menší zprávou, týkající se mého plánovaného fotografování a to především lišky, protože je právě čas liščích námluv (kaňkování). Všichni víme, že prosinec byl na počasí celkem podzimní, světla moc nebylo, pořád jen sychravo a šedivo. Jak z níže napsaných aktualit víte, čekal jsem hlavně na sníh, mráz a celkově více zimní počasí a hlavně, až se ukáže také slunce. Pár takových dní, i když bez sněhu bylo začátkem ledna a sníh tady u nás byl jenom pár dní. Prostě začátek roku se vůbec nevyvedl a hlavně díky nepříznivému počasí jsem téměř nechodil fotit. Momentálně je tu mrazivo, krásně slunečno, ale zde pořád bez sněhu, kaňkování v plném proudu a mě jako naschvál, přestal zoomovat objektiv. Včera jsem jej odvezl do servisu a měl by být do 14ti dní hotov, snad ještě stihnu pořídit nějakou tu zimní fotku lišky. Tenhle rok pro mě nezačal moc příznivě, ale co člověk nadělá, však to znáte. V současné době mohu fotit tak maximálně krajinu a nějaký ten portrét. Zítra se chystáme s kamarádem navštívit Klínovec, snad nějakou pěknou fotku, ze které, bude dýchat to krásné zimní počasí, pořídím. Mezitím vším jsem stačil pořídit aspoň pár fotek ptáků, tak je postupně přidám do galerie. 

Dovoluji si Vás pozvat na zajímavou výstavu součástí, které budu vystavovat i 20 svých fotografií ve formátu 40x60cm. Rád bych poděkoval RNDr. Jiřímu Žalmanovi a také Ing. Jasoňovi Františkovi Boháčovi. Všechny potřebné informace najdete na pozvánce, děkuji.
Po delší pauze o sobě dávám vědět. Díky práci a především špatnému počasí, jsem zhruba poslední měsíc, neměl moc příležitostí k fotografování, ale díky předpovědi počasí, která slibuje od něděle 25.12. jisté zlepšení a také díky tomu, že od dneška jsem až do konce roku doma, budu mít možnost být pořád v přírodě a snažit se něco vyfotografovat. Zítra na štědrý den se vydám k lesu abych přinesl něco málo na zub zvěři a také neopomenu přilepšit ptákům v parku. Od již zmíněné neděle, až do konce roku, se opět vydám po stopách lišky a příležitostně i dalších zvířátek. Tak si užívejte vánočních svátků a doufám, že budu mít možnost, ukázat vám tu co nejdříve nějaký fotoúlovek :)


Sobota 24.12. 2011  15:15

Jak jsem včera psal, dnes kolem poledne, jsem vyrazil přilepšit ptáčkům do parku a i na pole k lesu ostatní zvěři. I přesto, že bylo a pořád je, dosti netypické prosincové počasí, to znamená, asi 3-6 stupňů, ledový vítr a do toho déšť, zahlédl jsem na jednom poli myškovat lišku, chvíli jsem ji sledoval a pak jsem pokračoval až k lesu, kde je postavený kryt, tam jsem vysypal zvěři něco málo na zub, když už je ten štědrý den. Chvilku jsem se zdržel v krytu a pak pomalu vyrazil domů do teplíčka :)
Všechny fotografie na mém webu podléhají autorským právům © Jakékoli jejich použití bez mého souhlasu je zakázáno!! © Photo By Kovi 2007 - 2017
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 1920x1080px
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one